BJJ

Brazylijskie jiu jitsu (BJJ) to sport stosunkowo młody, jednak ogromnie popularny na całym świecie. Na jego sukces największy wpływ miały i ciągle mają udane występy brazylijczyków w galach MMA Pride oraz UFC. Pierwowzorem BJJ jest japońskie judo, jednak brazylijskie jiu jiutsu jest dużo bogatszym i szerszym zagadnieniem. Prekursorem BJJ był japoński judoka Mitsuyo Maeda natomiast współczesną formę opracowała i rozpropagowała brazylijska rodzina Gracie. Styl BJJ w dalszym ciągu jest rozbudowywany i dostosowywany do współczesnych wymagań. Historia BJJ w Polsce zaczyna się od Karola Matuszczaka, który jest pionierem tej dyscypliny w naszym kraju. Jego podopieczni budują teraz kadrę trenerską Pretorium.

Klub Sportowy Pretorium to jedna z najlepszych w kraju Akademii brazylijskiego jiu jitsu. Jej wielki sukces zawdzięczamy pracy trenerskiej Andrzeja Stoltzmana i Adama Wardzińskiego. Praca tego duetu owocowała wielokrotnie medalami Adama na zawodach krajowych i międzynarodowych, lokując go w czołówce najlepszych na świecie zawodników BJJ. W 2015 roku naszą Akademię objął opieką Alan Finfou, tworząc pierwszą w kraju placówkę Alan Finfou jiu jitsu.

Jeśli jesteś zainteresowany trenowaniem jiu jitsu ze światową czołówką tej dyscypliny, nie czekaj dłużej tylko odwiedź naszą sekcję BJJ!

Trenerzy

Andrzej Stolzmann

Trener

Trenuje brazylijskie jiu jitsu od 12 lat. Zaczynał w Strefie Walki pod okiem Karola Matuszczaka, Sławka Barczaka oraz Rafała Szymańskiego. W marcu 2015 roku otrzymał czarny pas z rąk Karola Matuszczaka. Od dwóch lat związany jest z Klubem Sportowym „Pretorium” gdzie na co dzień prowadzi zajęcia z bjj. Był trenerem wielu medalistów, między innymi Adama Wardzińskiego, który jest multi medalistą, zarówno polskiej jak i zagranicznej sceny bjj.

Andrzej ceniony jest za swoje umiejętności trenerskie, cechuje go duży spokój i opanowanie zarówno na macie jak i poza nią. Jego wiedza, metodyczny sposób prowadzenia zajęć, połączony z dbałością o szczegóły zapewniły mu uznanie wśród zawodników, także z innych klubów.

Pretorium - klub sportowy

Adam Wardziński

Trener

Swoją przygodę z brazylijskim jiu jitsu rozpoczął w 2010 roku, pod okiem Karola Matuszczaka. Z klubem Pretorium związany od samego początku istnienia sekcji BJJ, utworzonej w 2012 roku. Jest obecnie najlepszym polskim zawodnikiem BJJ, co udowodnił zdobywając dwa lata z rzędu podwójne złoto Mistrzostw Polski.

Adam ma na swoim koncie tytuły Mistrza Europy tak w kimonach jak i formule No- Gi. W jego kolekcji trofeów znajdują się złote medale ze wszystkich ważnych polskich i europejskich imprez, takich jak: London Open, London Grand Slam, Rome Open i wiele innych. Adam jest cenionym zawodnikiem i instruktorem. Regularnie prowadzi seminaria zarówno w Polsce jak i w innych krajach Europejskich, między innymi w Grecji, Hiszpanii, Czechach czy Wielkiej Brytanii.

Dołącz już teraz !

JEDNA DYSCYPLINA

150 / miesiąc
  • Możliwość udziału w treningach wybranej dyscypliny
  • Brak limitu treningów w miesiącu
  • Wejście na treningi na podstawie karty klubowejPretorium - klub sportowy
BEST VALUE

OPEN

200 / miesiąc
  • Możliwość udziału w treningach dowolnej dyscypliny
  • Brak limitu treningów w miesiącu
  • Wejście na treningi na podstawie karty klubowej

Pretorium - klub sportowy

TRENING INDYWIDUALNY

120 / trening
  • Optymalnie spersonalizowana jednostka treningowa
  • Indywidualnie dobrane godziny treningu
  • Osobisty trener dobrany przez trenującegoPretorium - klub sportowy