BOKS

Boks należy do najstarszych sportów świata. W okolicach Bagdadu została odnaleziona płyta przedstawiająca dwóch pięściarzy w postawie bojowej, której powstanie datuje się na rok 5000 p. n. e. Nowożytny boks narodził się w Anglii w XVIII w. dzięki mecenasowi arystokracji Jamesowi Figgowi – założycielowi akademii boksu w Londynie. Na początku XX w. powstał boks amatorski, który od 1904 r. jest dyscypliną sportu na igrzyskach olimpijskich. Początki tej dyscypliny sportowej w Polsce zaś, sięgają przełomu XIX i XX w., gdy w Warszawie zorganizowano walki pokazowe, a następnie w większych miastach powstały pierwsze sekcje bokserskie. Po II wojnie światowej nasz kraj był potęgą światowego boksu amatorskiego wywalczając 14 medali na olimpiadzie w 1960 i 1964 r. Polacy brali udział we wszystkich mistrzostwach świata, począwszy od 1974 r., odnosząc na nich imponujące sukcesy.

Sekcja bokserska w KS Pretorium powstała w 2010 r. Od tego czasu ustawicznie się rozrasta a zawodnicy sekcji biorą udział w coraz bardziej prestiżowych turniejach. Zajęcia prowadzone są w jednej grupie a główny szkoleniowiec – trener Paweł Ziółkowski, może poszczycić się 20-letnim stażem zawodowym, w trakcie którego pracował z zawodnikami klasy mistrzowskiej. Grupę tę charakteryzuje duże zróżnicowanie uczestników, którzy mimo dzielących ich różnic znaleźli tu porozumienie a nawiązane przyjaźnie często trwają przez lata. Na zajęciach sekcji bokserskiej panuje atmosfera fair play i zdrowej rywalizacji, co często zaprzecza stereotypom, jakie przypisuje się bokserom.

Jeśli ważna jest dla Ciebie atmosfera, w jakiej trenujesz i chcesz zbudować funkcjonalną wytrzymałość tak, by nie pokonywały Cię trudy dnia codziennego, grupa bokserska jest dla Ciebie!

Trenerzy

Pretorium - klub sportowy

Paweł Ziółkowski

Trener

Jest trenerem sekcji bokserskiej od roku 2010. Jego kariera zawodnicza rozpoczęła się w Stali Gorzów w 1982 roku. W trakcie kariery amatorskiej krzyżował rękawice ok.125 razy, z czego zdecydowaną większość walk wygrał. Medalista Mistrzostw Polski i Łotwy. Od 2005 roku realizuje się jako trener.

Z sekcją boksu w K.S. Pretorium związany jest od samego początku, tworzył jej podwaliny i prowadził pierwsze treningi. Na dzień dzisiejszy celem trenera jest stworzenie prężnie działającej drużyny bokserskiej, która będzie w stanie rywalizować z najlepszymi drużynami w kraju.

Trener Paweł prezentuje starą, dobrą, twardą szkołę polskiego boksu, a o taki kunszt coraz trudniej w naszym kraju.

Andrei Palkhouski

Trener

Dołącz już teraz !

JEDNA DYSCYPLINA

150 / miesiąc
  • Możliwość udziału w treningach wybranej dyscypliny
  • Brak limitu treningów w miesiącu
  • Wejście na treningi na podstawie karty klubowejPretorium - klub sportowy
BEST VALUE

OPEN

200 / miesiąc
  • Możliwość udziału w treningach dowolnej dyscypliny
  • Brak limitu treningów w miesiącu
  • Wejście na treningi na podstawie karty klubowej

Pretorium - klub sportowy

TRENING INDYWIDUALNY

120 / trening
  • Optymalnie spersonalizowana jednostka treningowa
  • Indywidualnie dobrane godziny treningu
  • Osobisty trener dobrany przez trenującegoPretorium - klub sportowy