Pretorium - boks

Boks należy do najstarszych sportów świata. W okolicach Bagdadu została odnaleziona płyta przedstawiająca dwóch pięściarzy w postawie bojowej, której powstanie datuje się na rok 5000 p. n. e. Nowożytny boks narodził się w Anglii w XVIII w. dzięki mecenasowi arystokracji Jamesowi Figgowi – założycielowi akademii boksu w Londynie. Na początku XX w. powstał boks amatorski, który od 1904 r. jest dyscypliną sportu na igrzyskach olimpijskich. Początki tej dyscypliny sportowej w Polsce zaś, sięgają przełomu XIX i XX w., gdy w Warszawie zorganizowano walki pokazowe, a następnie w większych miastach powstały pierwsze sekcje bokserskie. Po II wojnie światowej nasz kraj był potęgą światowego boksu amatorskiego wywalczając 14 medali na olimpiadzie w 1960 i 1964 r. Polacy brali udział we wszystkich mistrzostwach świata, począwszy od 1974 r., odnosząc na nich imponujące sukcesy.

Sekcja bokserska w KS Pretorium powstała w 2010 r. Od tego czasu ustawicznie się rozrasta a zawodnicy sekcji biorą udział w coraz bardziej prestiżowych turniejach. Zajęcia prowadzone są w jednej grupie a główny szkoleniowiec – trener Paweł Ziółkowski, może poszczycić się 20-letnim stażem zawodowym, w trakcie którego pracował z zawodnikami klasy mistrzowskiej. Grupę tę charakteryzuje duże zróżnicowanie uczestników, którzy mimo dzielących ich różnic znaleźli tu porozumienie a nawiązane przyjaźnie często trwają przez lata. Na zajęciach sekcji bokserskiej panuje atmosfera fair play i zdrowej rywalizacji, co często zaprzecza stereotypom, jakie przypisuje się bokserom.

Jeśli ważna jest dla Ciebie atmosfera, w jakiej trenujesz i chcesz zbudować funkcjonalną wytrzymałość tak, by nie pokonywały Cię trudy dnia codziennego, grupa bokserska jest dla Ciebie!